Zdrowy, biały uśmiech to marzenie bardzo wielu osób. Niestety zęby są bardzo podatne na przebarwienia, więc nawet regularne i dokładne dbanie o higienę jamy ustnej często nie jest w stanie ustrzec nas przed nimi.

Dodatkowo często sami przyczyniamy się do tego, że odcień naszych zębów się zmienia, np. poprzez palenie papierosów. Większość przebarwień nazębnych nie jest groźna, jednak dla wielu osób stanowi poważny problem natury estetycznej.

Popularne metody wybielania zębów

Dużą popularnością cieszą się różnorodne pasty oraz specjalne preparaty wybielające, które bez problemu jesteśmy w stanie zakupić w aptekach czy drogeriach. Jednak większość osób, którym zdarzyło się je przetestować przyznaje, że ich skuteczność jest ograniczona. Oprócz w internecie czy różnorodnych poradnikach możemy znaleźć wiele tzw. domowych metod na wybielanie zębów. W tym przypadku należy jednak zachować szczególną ostrożność. Zdecydowana większość z nich jest nie tylko nieskuteczna, ale wręcz może zaszkodzić naszym zębom, np. prowadząc do zniszczenia szkliwa. Lepiej nie ryzykować, ponieważ możemy doprowadzić do poważnych problemów z uzębieniem.

Czy zatem istnieją skuteczne metody na to, aby w bezpieczny i skuteczny sposób wybielić zęby? Oczywiście, że tak! Pomoże nam w tym stomatolog.

Profesjonalnie wykonany zabieg wybielania zębów

To najlepszy sposób, by cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, a jednocześnie zdrowymi, mocnymi zębami. W gabinecie Stomatologii estetycznej MDDENTAL pacjenci mogą skorzystać z zabiegu wybielania zębów, który pozwala rozjaśnić je nawet o kilka tonów. Cały proces wybielania przebiega stosunkowo szybko i nie wiąże się z żadnym dyskomfortem dla pacjenta. Stomatolog zaczyna swoje działania od nałożenia żelu wybielającego. Następnie zęby pacjenta pokryte żelem naświetlamy za pomocą specjalistycznej lampy o odpowiedniej długości fali. Cały zabieg trwa ok. 2 godzin, a efekt zębów białych jak u gwiazdy filmowej jest natychmiastowy. Bez żadnego ryzyka, bez bólu, a skutecznie i szybko!