Protetyka stomatologiczna – usługi dentystyczne MDdental w Łodzi

Protetyką nazywamy dziedzinę stomatologii poświęconą odtwarzaniu pierwotnego wyglądu i funkcji zgryzu po utracie uzębienia naturalnego. Jako stomatolodzy kliniki MDdental w Łodzi proponujemy leczenie protetyczne w postaci uzupełnień stałych lub ruchomych

Protezy ruchome

Uzupełnienia ruchome dzielą się na protezy całkowite oraz częściowe. Te pierwsze stosujemy w przypadku, gdy pacjent posiada część swoich naturalnych zębów, a całkowite – gdy nie posiada ich wcale. Do uzupełnień ruchomych częściowych w ofercie gabinetu stomatologicznego MDdental należą protezy szkieletowe mocowane na metalowych klamrach bądź mniej widocznych zatrzaskach. Są one łatwe do utrzymania w czystości i niwelują ryzyko chorób przyzębia. Oprócz tego oferujemy protezy całkowite i częściowo osiadające wykonane z akrylu oraz protezy na implantach – zamocowane za pomocą 3-4 tytanowych wkrętów w kości szczęki. Jest to najpopularniejsza metoda odtwarzania uzębienia u pacjentów, którzy stracili wszystkie naturalne zęby.

Protezy stałe

Do uzupełnień stałych obecnych w naszej ofercie należą implanty zębowe, które, w postaci tytanowego wkrętu umieszcza się w kości szczęki. Na implancie zostaje umieszczona korona porcelanowa lub pełnoceramiczna, która wyglądem niczym się nie różni od zdrowego zęba naturalnego.

Ponadto oferujemy mosty pełnoceramiczne i porcelanowo-metalowe wskazane przy ubytkach miejscowych oraz wkłady koronowo-korzeniowe stosowane w przypadku konieczności natychmiastowej odbudowy korony złamanego zęba.

Zastosowanie protezy to nie tylko sposób na odbudowę uzębienia, ale także własnej pewności siebie. Zarejestruj się na konsultację w klinice stomatologicznej MDdental w Łodzi i porozmawiaj z naszymi stomatologami o najodpowiedniejszej dla Ciebie metodzie rekonstrukcji uzębienia.