Profilaktyka stomatologiczna – usługi dentystyczne MDdental w Łodzi

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że poprawna higiena jamy ustnej na co dzień, może nas uchronić przed poważnymi chorobami. Pojawia się jednak pytanie, czy wiemy, jak poprawnie dbać o zęby. W gabinecie stomatologicznym MDdental w Łodzi przeprowadzamy bezpłatne badania jamy ustnej oraz instruujemy naszych pacjentów jak zachowywać jej prawidłową higienę, by zęby były zdrowe i odporne na niekorzystne czynniki.

Oprócz udzielania porad z zakresu dbania o zęby wykonujemy szereg zabiegów profilaktycznych polegających na profesjonalnym oczyszczeniu i wygładzeniu płytki nazębnej. Jest to m.in. zabieg skalingu, czyli usuwania kamienia nazębnego za pomocą narzędzi ultradźwiękowych. Nasz specjalistyczny sprzęt umożliwia dotarcie do każdego zakamarka jamy ustnej i rozbić powstały kamień.

Na podobnej zasadzie działa kolejny z proponowanych przez nas zabiegów, czyli  piaskowanie zębów – strumień wody zmieszany z bardzo drobnym proszkiem pod ciśnieniem skutecznie usuwa przebarwienia powstałe wskutek picia dużych ilości kawy, herbaty lub palenia tytoniu.

W MDdental wykonujemy także polishing, czyli polerowanie zębów z zastosowaniem specjalistycznych gumek, szczotek oraz past fluoryzujących. Wszystkie wymienione usługi dentystyczne dają pacjentowi nie tylko efekt estetyczny, ale także poczucie wyjątkowej świeżości i czystości jamy ustnej.

Stomatolodzy MDdental w Łodzi polecają wykonywać badania i zabiegi profilaktyczne co pół roku – w ten sposób utrzymasz jamę ustną w doskonałym stanie przez cały czas. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego gabinetu!