Stomatologia estetyczna – usługi dentystyczne MDdental w Łodzi

Każdy uśmiech, nawet ten całkowicie zdrowy, charakteryzuje się drobnymi niedoskonałościami w postaci żółtawej barwy lub nieregularnego kształtu zębów. W gabinecie stomatologicznym MDdental w Łodzi nie tylko leczymy choroby uzębienia, ale także dbamy o jego estetykę – dlatego proponujemy Państwu zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej takie jak m.in. wybielanie zębów i zakładanie licówek porcelanowych.

Wybielanie i korekta kształtu zębów

Wybielanie zębów to zabieg mający na celu rozjaśnienie barwy zębów, które uległy zżółknięciu wskutek m.in. palenia tytoniu, picia dużych ilości kawy i herbaty lub chorób metabolicznych. Na czym to polega? Na zęby pacjenta nakładamy aktywny żel wybielający, a następnie naświetlamy za pomocą specjalistycznej lampy o odpowiedniej długości fali. W ten sposób można rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów. Cały proces trawa około dwóch godzin, a efekt zębów białych jak u gwiazdy filmowej jest natychmiastowy.

W naszej klinice stomatologicznej dbamy również o kształt zębów – usuwamy diastemy (przerwy pomiędzy grupami zębów) oraz przywracamy dawny wygląd zębom po ułamaniach i ukruszeniach poprzez ich wygładzenie. Ponadto proponujemy wstawianie tzw. licówek kompozytowych lub porcelanowych – cieniutkich płatków cementowanych na zewnętrznej części zębów przednich. Jest to jeden z najtrwalszych i najwygodniejszych sposobów na doskonały uśmiech – maskuje przebarwienia, nieregularny kształt oraz zasłania braki w tkance zęba.

Estetyczny uśmiech to nasza wizytówka – zapraszamy do gabinetu MDdental w Łodzi, gdzie zapewnimy Ci białe i zdrowe zęby!