Skip to content

kontakt@mddental.pl

poniedziałek - piątek: 08:00-20:00

Stomatologia dziecięca

W gabinecie MDDENTAL oferujemy także wysokiej jakości stomatologię dziecięcą. Zapewnimy Państwa dziecku profesjonalną opiekę oraz przyjazną atmosferę. Najmłodsi są bowiem bardzo wymagającymi pacjentami. Należy wykazać się odpowiednim podejściem oraz zapewnić dziecku komfort. Dlatego też dentysta dziecięcy powinien posiadać specjalistyczne umiejętności związane z leczeniem zębów u małych pacjentów oraz łagodzeniem nieprzyjemnych doświadczeń z nim związanych. Jeśli dziecko na początku zrazi się do wizyt u stomatologa, będzie odczuwało dyskomfort nawet po wielu latach.

Wizyta adaptacyjna u dentysty dziecięcego

By uświadomić najmłodszym, że nie trzeba bać się wizyty u dentysty, zapraszamy ich na wizyty adaptacyjne. W ich trakcie dzieci mogą poznać lepiej otoczenie, w tym poczekalnie oraz gabinet. Mają również możliwość zapoznania się ze swoim stomatologiem, porozmawiania z nim. Dzięki temu, jeśli zajdzie konieczność leczenia dziecięcych ząbków, nie będą musiały obawiać się nieznanego. Podczas takiej wizyty dentysta dziecięcy powie najmłodszym również, jak powinno się dbać o higienę jamy ustnej. Nie od dziś wiadomo przecież, że profilaktyka jest tak samo ważna, jak leczenie.

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa

Także rodzice mogą sprawić, że ich pociecha nie będzie bała się gabinetu dentystycznego. Istnieje kilka zasad związanych z przygotowaniem małego pacjenta do wizyty.

  • nie wolno straszyć dziecka wizytą u dentysty, mówiąc o leczeniu nie powinno się używać wyrazów negatywnych, gdyż dziecko głównie na nich się skupia i zapamiętuje. Są to na przykład zwroty ból, zastrzyk, wiertło, czy wyrywanie,
  • nie powinno się okłamywać dziecka; jeśli konieczne jest leczenie, nie można mówić małemu pacjentowi, że „Pani doktor nic Ci nie będzie robiła”. To sprawi, że dziecko poczuje się oszukane i będzie od początku źle nastawione do lekarza,
  • nie powinno się przytrzymywać dziecka na siłę, gdy wierci się lub chce zejść z fotela. Takie zachowanie nie pomaga ani dziecku ani dentyście. Lepiej zastanowić się nad leczeniem przy użyciu gazu rozweselającego lub w znieczuleniu,
  • wizytę u dentysty dziecięcego warto zaplanować na tę część dnia, w której dziecko ma najlepszy humor i nie zachodzi obawa, że będzie zmęczone i marudne.

Zabiegi stomatologii dziecięcej

Stomatologia dziecięca w dużej mierze zajmuje się leczeniem próchnicy. Jest ona bardzo częsta u dzieci w różnym wieku. W naszym gabinecie stomatologicznym stosujemy kolorowe wypełnienia światłoutwardzalne, które są bardzo trwałe oraz skuteczne w wypełnianiu ubytków. Wszystkie zabiegi są bezbolesne, gdyż naszym małym pacjentom proponujemy znieczulenie, m.in. gazem rozweselającym.

Oprócz leczenia próchnicy wykonujemy zabiegi takie jak lakierowanie czy fluoryzacja. Zapraszamy do naszego gabinetu!