Skip to content

kontakt@mddental.pl

poniedziałek - piątek: 08:00-20:00

Profilaktyka stomatologiczna

O zęby najlepiej odpowiednio dbać, a zmniejszy to znacznie ryzyko wytępienia próchnicy – pod tym zdaniem podpisze się właściwie każdy lekarz stomatolog. Odpowiednia profilaktyka ma bowiem niezwykle duży wpływ na zdrowie uzębienia, dlatego dentyści starają się uczulać na te kwestie pacjentów. Co jednak kryje się pod pojęciem profilaktyki Przede wszystkim chodzi o przestrzeganie podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Ważne jest nie tylko częste, ale też dokładne mycie zębów, oraz używanie innych akcesoriów dentystycznych takich jak nici czy płyny do płukania.

Okresowe badania

W zakresie profilaktyki stomatologicznej warto jednak zasięgnąć opinii specjalistów. W naszym gabinecie poinstruujemy Państwa jak zachowywać prawidłową higienę tak, aby zęby były zdrowe i odporne na niekorzystne czynniki. Dodatkowo przeprowadzimy badanie jamy ustnej oraz stanu uzębienia. Procedura ta jest całkowicie bezpłatna, co ma na celu zachęcenie pacjentów do regularnych wizyt w celu sprawdzenia zdrowia zębów. Okresowe badania pozwalają bowiem odpowiednio wcześnie wykryć zmiany wywołane przez bakterie próchnicy, co może oszczędzić Państwu nie tylko bólu, ale także wydawania dużych sum na leczenie chorych zębów.

Oczyszczanie i zabezpieczanie zębów

Regularne wizyty u stomatologa dają nie tylko szansę na uniknięcie kosztownych i bolesnych zabiegów usuwania zmian chorobowych, ale są także świetną okazją, żeby odpowiednio zabezpieczyć uzębienie przed ich wystąpieniem. Nawet odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej nie zawsze pozwala bowiem w pełni zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego, który odpowiedzialny jest za demineralizację zębów i zapalenia dziąseł.

Dlatego warto skorzystać z oferowanych przez nasz gabinet usług w zakresie oczyszczania i zabezpieczania zębów, w które obejmują zabiegi takie jak skaling, piaskowanie i polishing. Przywrócą one zębom naturalną kolorystykę. Jednak w przypadku wystąpienia trwałych przebarwień, oprócz nich dobrze jest zdecydować się także na wybielanie zębów.

Skaling

Zabieg skalingu polega na usuwaniu kamienia nazębnego za pomocą narzędzi ultradźwiękowych. Nasz specjalistyczny sprzęt umożliwia dotarcie do każdego zakamarka jamy ustnej i rozbić powstały kamień.

Piaskowanie zębów

Na podobnej zasadzie działa kolejny z proponowanych przez nas zabiegów, czyli piaskowanie zębów – strumień wody zmieszany z bardzo drobnym proszkiem pod ciśnieniem skutecznie usuwa przebarwienia powstałe wskutek picia dużych ilości kawy, herbaty lub palenia tytoniu.

Polishing

Wykonujemy także polishing, czyli polerowanie zębów z zastosowaniem specjalistycznych gumek, szczotek oraz past fluoryzujących. Wszystkie wymienione usługi dają pacjentowi nie tylko efekt estetyczny, ale także poczucie wyjątkowej świeżości i czystości jamy ustnej.


Zalecamy wykonywanie badań i zabiegów profilaktycznych co pół roku – w ten sposób utrzymasz jamę ustną w doskonałym stanie przez cały czas. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego gabinetu!