Licowki porcelanowe wady i zalety
Piękny i zadbany uśmiech odgrywa w dzisiejszym świecie istotną rolę. Przebarwienia oraz wady zgryzu nie tylko wyglądają nieestetycznie ale są również źródłem wielu kompleksów. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na przywrócenie pięknych i śnieżnobiałych zębów. Jakie?
Słowem wstępu
Pacjenci, którzy posiadają diastemę lub wady zgryzu wcale nie muszą nosić apartu ortodontycznego. Co prawda pozwala on pozbyć się problemu, niemniej jego noszenie bywa uciążliwe. Przede wszystkim osoby, które noszą aparat muszą uzbroić się w cierpliwość. Nierzadko zdarza się, że na efekty leczenia czekać trzeba nawet kilka lat. Pacjentom, którym zależy na szybkich efektach, z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna.
Jakie licówki wybrać?
Licówki cieszą się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Nie tylko skutecznie tuszują przebarwienia czy poprawiają kształt zębów, ale również skutecznie maskują wszystkie niedoskonałości zgryzu. Obecnie najczęściej korzysta się z licówek porcelanowych oraz kompozytowych. Te pierwsze sprawdzają się doskonale w przypadku dużych ubytków. Niestety szybko się zużywają i tracą swój śnieżnobiały kolor.
Zalety
Stomatolodzy coraz częściej doradzają pacjentom wybór licówek porcelanowych. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim fakt, że rozwiązanie to skutecznie maskuje wszystkie ewentualne wady zgryzu. Licówki porcelanowe noszą najczęściej celebryci i artyści, od których – z racji wykonywanego zawodu – wymagana jest nienaganna prezencja. Do największych zalet tego rozwiązania zaliczyć należy to, że pozwalają na wyrównanie zgryzu, poprawę kształtu zębów oraz zamaskowanie przebarwień. Licówki naturalne charakteryzują się naturalnym wyglądem, a ponieważ są cienkie, to nie powodują uczucia dyskomfortu.
Wady
Oczywiście tak jak wszystko, tak i licówki porcelanowe mają swoje wady. Niestety nie mogą skorzystać z nich osoby, które mają martwe zęby lub posiadają poważne ubytki w szczęce. Należy również zdawać sobie sprawę, że licówek porcelanowych nie wolno nakładać na chore zęby. Ponadto nosząc nakładki nie można zgrzytać zębami lub obgryzać paznokci, ponieważ może to doprowadzić do jej uszkodzenia.